Zarabianie na zdjęciach

Czyli microstock, banki zdjęć, giełdy zdjęć, sprzedaż zdjęć, zarabianie na fotografii !

« powrót do strony głównej

Shutterstock

Opisy w całości bądź fragmencie pochodzą z bloga Olgi (Banki Zdjęć - www.banki-zdjec.pl) i są tu zamieszczone za jej zgodą.

 1. Shutterstock

  Shutterstock ShutterStock to zdecydowany lider wśród agencji microstockowych, co jest chyba rezultatem ich unikalnego modelu biznesowego. Generuje prawdopodobnie największe dochody, mimo iż za zdjęcie w ramach subskrypcji płaci jedyne $0.25 ($0.30 po przekroczeniu $500 całkowitego dochodu), jednak najpopularniejsze zdjęcia są tam ściągane setki razy w skali miesiąca, co sprawia, że zdjęcie może wygenerować kilkaset dolarów rocznie.

  SS feruje dwie licencje, standardową (Royalty Free) oraz rozszerzoną (Enhanced License), za tą drugą możemy dostać nawet $20 od zdjęcia.

  ShutterStockowa wyszukiwarka zdjęć preferuje nowe zdjęcia, (standardowy porządek sortowania fotografii), co wymusza niejako na fotografach regularne rozbudowywanie portfolio, inaczej ich zdjęcia będą pojawiać się na odległych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Dzięki regularnym przesyłom możemy wygenerować sobie naprawdę niezły dochód, już 10 zdjęć tygodniowo pozwoli wyszukiwarce nie zapomnieć o nas :-)

  Aby zostać fotografem ShutterStocka trzeba się po pierwsze zarejestrować (uwaga : dane osobowe są weryfikowane na podstawie paszportu) oraz przesłać do serwisu 10 zdjęć do oceny. Jeśli 7 na 10 zostanie zaakceptowanych, to możesz cieszyć się członkostwem najlepszego banku zdjęć!

  Już dziś możesz zarejestrować się na Shutterstock i zacząć zarabiać na zdjęciach.